Grzejnik z wbudowanym termostatem

ENERGOOSZCZĘDNY HYBRYDOWY GRZEJNIK ELEKTRYCZNY

Energooszczędny, hybrydowy grzejnik panelowy z serii Klima to innowacyjne połączenie technologii ogrzewania podczerwienią oraz ogrzewania konwekcyjnego. Połączenie ich daje w rezultacie bardzo wydajne i ekonomiczne źródło ogrzewania. Nowoczesny grzejnik elektryczny, który posiada szereg funkcji zmniejszających zużycie energii. Wyposażony jest w dwa elementy grzewcze (promieniowanie podczerwone oraz konwekcje), które działają niezależnie i są sterowane za pomocą dedykowanego termostatu, który jest wbudowany w grzejnik.

Ogrzewanie konwekcyjne tylko do szybkiego ogrzewania pomieszczenia, ale grzanie nie odbywa się w sposób ciągły, element grzewczy jest dogrzewany.

Ogrzewanie na podczerwień do stabilnej emisji delikatnego ciepła z przedniej części obudowy grzejnika, w celu utrzymania stabilnej stałej temperatury w pomieszczeniu.

Grzejnik elektryczny pracuje ze zmienną mocą – w trybie promieniowania pobierają tylko ok. 15% swojej mocy nominalnej. Priorytetem dla grzejnika elektrycznego jest praca frontem czyli panelem na podczerwień. Grzejnik zawsze najpierw próbuje ogrzać pomieszczenie mniejszą mocą.

Klima 10 to urządzenie wyposażone w inteligentny elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD, dzięki któremu można wybrać pożądaną temperaturę z niezwykłą precyzją (temperaturę wybieramy co 0,1°C).

Grzejnik wyposażony jest w funkcję blokady klawiszy oraz funkcję REM czyli podtrzymywanie pamięci temperatury komfortowej oraz automatyczne uruchomienie grzejnika w trybie komfortowym po zaniku napięcia powyżej 30min.

REGULACJA TEMPERATURY

Za pomocą przyjaznej dla użytkownika klawiatury, w grzejniku elektrycznym KLIMA możemy ustawić temperaturę w pomieszczeniu bardzo dokładnie, bo aż do jednej dziesiątej stopnia, aby zapewnić pożądaną temperaturę komfortową na stałym poziomie.

Temperatura w pomieszczeniu którą ustawiłeś jest zawsze wyświetlana na ekranie, który po wciśnięciu przycisku podświetla się; jednocześnie można również sprawdzić rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu w dowolnym momencie.

Energooszczędne funkcje zmniejszające zużycie energii elektrycznej:

– Dwa elementy grzewcze – ogrzewanie konwekcyjne, bardzo wydajny element aluminiowy oraz ogrzewanie na podczerwień, cały przedni front to panel na podczerwień.

– Zmienna moc – grzejnik sam dobiera odpowiednią moc do warunków oraz ustawionej temperatury.

– Wbudowany inteligenty termostat z możliwością programowania grzejnika na cały tydzień.

– Czujnik otwartego okna – wyłącza automatycznie grzejnik gdy zostanie wykryty nagły spadek temperatury w pomieszczeniu.

– Czujnik obecności – zmienia automatycznie temperaturę w zależności od tego czy ktoś znajduje się w pomieszczeniu czy nie.

– Wbudowany miernik zużycia energii – dobowy oraz tygodniowy, dzięki czemu możemy na bieżąco odczytać ile nasz grzejnik elektryczny zużywa energii.

TERMOSTAT GRZEJNIKA ELEKTRYCZNEGO KLIMA

Grzejnik elektryczny KLIMA posiada wbudowany elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD, który ma możliwość programowania na cały tydzień. Termostat możemy zaprogramować trzema temperaturami: dzienną, nocną oraz przeciwzamrożeniową. Dzienna oraz nocna jest ustawiana przez użytkownika, a przeciwzamrożeniowa jest ustawiona fabrycznie na 7oC.

Do dyspozycji mamy 3 programy:

  • program P1 jest w pełni edytowalny przez użytkownika
  • program P2 jest specjalnie przystosowany dla domków letniskowych z których korzystamy tylko w weekendy (od poniedziałki do czwartku – przeciwzamrożeniowa, piątek od godziny 00:00 do 17:00 – temperatura nocna, a od 17:00 w piątek do 24:00 w niedziele – temperatura dzienna)
  • program P3 jest specjalnie przystosowany dla biur (od poniedziałku do piątku w godzinach 00:00 do 07:00 oraz od 18:00 do 24:00 – temperatura nocna, a od 07:00 do 18:00 – temperatura dzienna, w weekend – temperatura przeciwzamrożeniowa)

Podtrzymanie pamięci przy braku energii do 30 minut, gdy zabraknie prądu powyżej 30 minut grzejnik zresetuje wszystkie ustawienia oraz przejdzie w tryb czuwania (grzejnik będzie wyłączony), aby zapobiec przejściu grzejnika w tryb czuwania oraz utracie temperatury dziennej warto uruchomić funkcję REM (wszystkie inne funkcje zostaną zresetowane). Funkcja ta utrzyma grzejnik włączony na temperaturze dziennej nawet gdy prądu nie będzie dłużej niż 30 minut.

Termostat wbudowany w grzejnik elektryczny KLIMA jest wyposażony w funkcję odczytu temperatury otoczenia wyczuwanej przez grzejnik oraz funkcję korekty owej temperatury. Warto odczekać 24-48 godzin od pierwszego uruchomienia grzejnika i zweryfikować temperaturę odczytywaną przez grzejnik, ponieważ temperatura może się różnić ze względu na miejsce powieszenia grzejnika. Aby to zrobić wystarczy użyć innego termometru postawionego w miejscu, w którym ma być pilnowana temperatura i zaniżyć lub zawyżyć odczytywaną temperaturę przez grzejnik.

Dodatkowo termostat grzejnika elektrycznego KLIMA wyposażony jest w wskaźnik efektywnego wykorzystania energii elektrycznej umieszczony na wyświetlaczu po prawej stronie.

ENERGOOSZCZĘDNE FUNKCJE DLA MNIEJSZEGO ZUŻYCIA ENERGII

Grzejniki elektryczne KLIMA są wyposażone w szereg funkcji które pomagają nam zaoszczędzać energię elektryczną zużywaną na ogrzewanie.

Czujnik otwartego okna

Funkcja jest w standardzie wyłączona. Gdy funkcja jest aktywna termostat odczyta nagły utrzymujący się spadek temperatury w pomieszczeniu, jak to ma miejsce podczas wietrzenia pomieszczenia poprzez otwarcie okna, grzejnik elektryczny RADIALIGHT KLIMA 7 przełączy się na temperaturę przewzamrożeniową. Funkcja ta zmniejsza zużycie energii podczas wietrzenia pomieszczenia, ponieważ zapobiega utracie energii przez ogrzewanie zimnego powietrza, które cały czas napływa do pomieszczenia, gdy zamkniemy okno musimy pamiętać aby włączyć grzejnik zgodnie z instrukcją obsługi. Prawidłowe działanie tej funkcji może zależeć od umiejscowienia grzejnika w pomieszczeniu oraz występowaniu przeciągów oraz jak długo okno będzie otwarte.

Czujnik obecności

Funkcja jest w standardzie wyłączona. Gdy funkcja jest aktywna oraz termostat jest ustawiony na temperaturę dzienną, czujnik cały czas będzie sprawdzać czy ktoś jest w pomieszczeniu. W momencie gdy czujnik nie będzie wyczuwać żadnej obecności w pomieszczeniu zacznie zaniżać temperaturę dzienną zgodnie z tabelką poniżej.

Czas od wykrycia obecności Zmniejszenie temperatury względem temperatury dziennej
60 minut 1,0oC
90 minut 2,0oC
120 minut 3,5oC
38 godzin Funkcja przeciwzamrożeniowa 7±3oC

Jeżeli grzejnik elektryczny RADIALIGHT KLIMA 7 jest ustawiony na temperaturę nocną lub jest w trybie przeciwzamrożeniowym nie będzie żadnej zmiany temperatury.

W momencie wykrycia kogoś w pomieszczeniu przez 10 minut, temperatura automatycznie zostanie przełączona na dzienną bez żadnego zmniejszenia. Można również ręcznie wyłączyć redukcje temperatury poprzez wciśnięcie przycisku „M”.

Prawidłowe działanie tej funkcji może zależeć od umiejscowienia grzejnika w pomieszczeniu. Aby znaleźć najlepsze miejsce montażu trzeba pamiętać, że czujnik obecności działa dokładnie przed urządzeniem, żaden obiekt nie może znajdować się bezpośrednio przed grzejnikiem. Czujnik obecności jest również bardziej wydajny gdy osoby poruszają się wzdłuż grzejnik a nie w stronę grzejnika.

Miernik zużycia energii dobowy oraz tygodniowy

Grzejniki elektryczne RADIALIGHT KLIMA 7 są wyposażone w dwa mierniki jeden jest dobowy – mierzy zużycie energii z ostatnich 24 godzin – drugi tygodniowy – mierzy zużycie energii z ostatnich 7 dni. Dzięki tej funkcji możemy odczytać jakie jest przybliżone zużycie energii z danego okresu. Możliwe jest również zmniejszenie zużycie poprzez optymalizację temperatury lub zaprogramowanie grzejniki i na bieżąco sprawdzać czy nowe ustawienia są optymalne i zużywają mniej energii.

Wskaźnik efektywnego wykorzystania energii

Grzejniki elektryczne RADIALIGHT KLIMA 7 są wyposażone w wskaźnik efektywnego wykorzystania energii który jest umieszczony na wyświetlaczu po prawej stronie. Wskazuje nam czy ustawiona obecnie temperatura jest w przedziale bardzo ekonomiczna (najwyższe zielone pole) czy bardzo nieekonomiczna (najniższe czerwone pole). Dzięki niemu możemy zaobserwować jaki ma wpływ zmiana temperatury na zużycie energii, wszystko w czasie rzeczywistym.

Odczyt temperatury wykrywanej przez grzejnik oraz jego korekta

Grzejniki elektryczne RADIALIGHT KLIMA 7 są wyposażone równie w odczyt temperatury którą w danej chwili wykrywa grzejnik z dokładnością do 0.1oC. Odczyt temperatury możemy skorygować, ponieważ różne miejsca montażu mogą powodować odchylenia względem temperatury w centralnej części pomieszczenia. Jak dokonać prawidłowej korekty – po minimum 48 godzinach od uruchomienia grzejnika, ustawiamy termometr pokojowy na środku pomieszczenia lub w miejscu w którym najczęściej przebywamy i sprawdzamy jaka jest temperatura na grzejniku oraz na termometrze i dokonujemy odpowiedniej korekty na grzejniku oczywiście tylko wtedy gdy jest to konieczne.

Grzejnik KLIMA 10 wyposażony jest w przewód zasilający o długości 80 cm nie zakończony wtyczką. Prosimy pamiętać, że podłączamy tylko dwa przewody zasilające Brązowy – Faza, Niebieski – Neutralny. UWAGA!!! NIE PODŁĄCZMY PRZEWODU CZARNEGO DO ZASILANIA!!! Wszystkie prace elektryczny powinny być wykonywane przez elektryka z uprawnieniami.

Dostępne są 4 warianty 750W, 1000W, 1500W i 2000W których rozmiar oraz moc zostały zaprojektowane aby spełnić wymogi każdego pomieszczenia. Grzejniki klima dostępne są w dwóch kolorach : biały i antracyt (ciemno szary).

W ofercie posiadamy także grzejniki sterowane przez wi-fi

DANE TECHNICZNE 750 W 1000 W 1500 W 2000 W 750 W z relingiem (łazienkowy)
Wymiary sz/w/g w cm 67,5/50,4//12 79/50,4/12 101/50,4/12 124/50,4/12 67,5/50,4//12
Waga 7 kg 8 kg 10 kg 12 kg 7 kg
Powierzchnia grzania* do 9 m2 do 14 m2 do 19 m2 do 26 m2 do 9 m2
Zasilanie 230 V/ 50Hz 230 V/ 50Hz 230 V/ 50Hz 230 V/ 50Hz 230 V/ 50Hz
Stopień ochrony IP 24 IP 24 IP 24 IP 24 IP 24
Kabel zasilający Tak, bez wtyczki Tak, bez wtyczki Tak, bez wtyczki Tak, bez wtyczki Tak, bez wtyczki
Długość kabla 1 m 1 m 1 m 1 m 1 m
Ochrona przed zamarzaniem TAK TAK TAK TAK TAK
Gwarancja 2 lata 2 lata 2 lata 2 lata 2 lata
Cena z VAT 1299 1589 1779 1999 1499

*uzależnione od wysokości i ocieplenia pomieszczenia/budynku