PANELE NA PODCZERWIEŃ

Termopanel to połączenie 2 rodzajów ogrzewania – podczerwieni i konwekcji, co umożliwia równomierne ogrzewanie pomieszczenia i utrzymuje komfortowy klimat. Produkty te posiadają dwa elementy grzejne – jeden odpowiada za ogrzewanie podczerwienią, natomiast drugi – za ogrzewanie konwekcyjne. Zastosowana grzałka pozwala osiągnąć maksymalną oszczędność energii przy maksymalnym oddaniu energii cieplnej, polepszając jakość powietrza.

Panele grzewcze na podczerwień to alternatywny i nowoczesny system ogrzewania powierzchniowego z możliwością instalacji na ścianie lub suficie, który równomiernie ogrzewa pomieszczenie i utrzymuje ciepło przez długi okres czasu.

Jak to działa?

Przednia powierzchnia grzejnika ogrzewana jest równomiernie poprzez specjalny element grzejny. Odpowiada on za emisję przyjemnego, komfortowego, wydajnego i energooszczędnego ciepła w postaci fal podczerwonych IR, które otulają nas swoimi promieniami ogrzewając bezpośrednio ludzi, ściany i wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu poprzez promieniowanie nie wzburza w ruch powietrza oraz znajdujących się w pomieszczeniu kurzu i roztoczy.

Ogrzewanie na podczerwień pozwala osiągnąć maksymalną oszczędność energii przy maksymalnym oddaniu ciepła, polepszając jakość powietrza. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego (konwekcyjnego), nośnikiem ciepła nie jest tutaj powietrze, a wszystkie powierzchnie w tym pomieszczeniu, czyli podłoga, ściany i sufit.

Dlaczego ogrzewanie panelowe podczerwienią?

  • Każde pomieszczenie może być indywidualnie sterowane. Ciepło generowane jest dokładnie tam gdzie jest potrzebne w danym momencie
  • W przeciwieństwie do innych systemów grzewczych takich jak ogrzewanie gazem, węglem, ekogroszkiem, olejem, w których ok 50% energii tracone jest na przetransportowanie jej do grzejników, panele osiągają 99% konwersji energii w ciepło.
  • W odróżnieniu od innych form ogrzewania, instalacja jest bardzo prosta, krótkotrwała, bezinwazyjna i prawie nic nie kosztuje. W przypadku paneli instalację wykonasz samodzielnie.
  • Działanie paneli jest odczuwalne już po 10 minutach od włączenia
  • Stylowy wygląd, oszczędność miejsca w domu (brak kominka, kotła, rur)
  • Precyzyjna regulacja temperatury dzięki użyciu termostatu
  • Brak konwekcji (ruchu) powietrza w pomieszczeniu, co jest ważne dla alergików i chorych na astmę