Oczyszczacze Warmtec

1.Oczyszczacz powietrza Warmtec z jonizatorem AP Evo

Oczyszczacz powietrza AP Evo należy do najnowocześniejszych urządzeń poprawiających jakość powietrza w pomieszczeniach do 50 m2. Oprócz wyjątkowo sprawnej filtracji zanieczyszczonego powietrza, AP Evo posiada lampę UV oraz funkcję jonizatora. Wieloetapowy, 7-stopniowy proces poprawy jakości powietrza usuwa kurz, pyłki roślin, drobnoustroje, roztocza, smog i szkodliwe związki chemiczne ze skutecznością bliską 99,97%.


Oczyszczacz AP Evo jest kompleksowym urządzeniem, które szczególnie dba o zdrowie i komfort życia alergików, astmatyków, palaczy, oraz osób uskarżających się na dolegliwości związane z coraz powszechniejszym zjawiskiem smogu.

WARMTEC AP Evo

Funkcje i cechy oczyszczacza powietrza WARMTEC AP Evo:

 • 7 etapów eliminacji zanieczyszczeń
 • pilot zdalnego sterowania o zasięgu do 6 m
 • dotykowy panel sterowania
 • wyświetlacz LCD pokazujący jakość powietrza w pomieszczeniu za pomocą kolorów oraz w wielkościach liczbowych
 • czujnik optyczny monitorujący poziom pyłu zawieszonego PM 2,5
 • możliwość wyświetlenia aktualnej temperatury dzięki wbudowanemu termometrowi
 • 3 tryby pracy:

AUTO – automatyczny  tryb pracy urządzenia w oparciu o wskazania czujnika jakości powietrza

SLEEP – nocny tryb pracy, prędkość wentylatora zredukowana jest do minimum (tylko 33 dB) a wyświetlacz pokazuje wyłącznie ikonę trybu pracy

MANUAL – ręczne ustawianie parametrów pracy jednostki

 • funkcja LOCK – blokada panelu sterowania, zabezpiecza przed użyciem przez dzieci lub przypadkową zmianą nastawień
 • funkcja TIMER – umożliwia włączenie/wyłączenie oczyszczacza w zakresie od 1 do 12 godzin
 • wskaźnik wymiany filtrów FILTER – urządzenie sygnalizuje konieczność wymiany kasety z filtrami na nową

7 etapów oczyszczania powietrza:

Filtr wstępny – wychwytuje z powietrza sierść, włosy oraz większe cząstki kurzu przedłużając tym samym żywotność filtra HEPA (filtr zmywalny, niewymienny)

 1. Filtr HEPA 13 – wysokosprawny filtr powietrza zatrzymujący 99,97 % cząstek większych niż 0,3 µm, eliminuje z otoczenia sierść i naskórek zwierząt domowych, pyłki, grzyby, zarodniki pleśni, cząsteczki kurzu, roztocza, a także inne obecne w nim alergeny
 2. Filtr z węglem aktywnym – antyzapachowy filtr węglowy usuwający z powietrza nieprzyjemne zapachy, dym tytoniowy oraz VOC (lotne związki organiczne)
 3. Sito molekularne – filtr na bazie zeolitów (glinokrzemianów), nanoporowatych substancji posiadających zdolność absorbcji cząstek związków chemicznych o wielkości odpowiadającej wielkości porów
 4. Filtr zimnokatalityczny – znajdujący się na powierzchni filtra dwutlenek tytanu (TiO2) pod wpływem promieni UV tworzy niestabilne rodniki hydroksylowe wchodzące w reakcję z atomami wodoru substancji (zanieczyszczeń) znajdujących się w powietrzu przekształcając je w cząsteczki wody, dwutlenku węgla i innych niegroźnych dla zdrowia związków (filtr niewymienny)
 5. Jonizacja powietrza – emitowane przez jonizator ujemne jony przyciągają naładowane dodatnio cząstki (np. kurzu), które ze względu na wszechobecność tworzyw sztucznych dominują w naszym otoczeniu. Następnie obciążone cząstki zanieczyszczeń opadają na podłogę, skąd usuwane są np. podczas odkurzania
 6. Promieniowanie UV – zainstalowane w oczyszczaczu energooszczędne diody UV emitują promienie ultrafioletowe, które uszkadza łańcuch DNA mikroorganizmów

WARMTEC AP Evo uzyskał pozytywną ocenę i atest Państwowego Zakładu Higieny co umożliwia eksploatację tego oczyszczacza powietrza w placówkach oświatowych, przedszkolach i żłobkach czy biurach.

model AP EVO
zasilanie 230 V
zużycie energii 45 W
powierzchnia oczyszczania do 50 m2
rodzaj czujnika brak
ilość etapów poprawy jakości powietrza 7
filtr wstępny tak
filtr HEPA tak
filtr węgla aktywowanego tak
lampa UV tak
jonizator tak
nawilżanie powietrza nie
wydajność jonizatora do 20 mln/cm³
usuwanie pm 2,5 99,97%
usuwanie formaldehydu 96,2%
usuwanie drobnoustrojów 97,6%
regulacja pracy wentylatora 3-stopniowa
min. poziom głośności 33 dB
max. poziom głośności: 47 dB
wymiary (szer. x wys. x gł.) 33 x 51 x 17 cm
pilot w zestawie tak
waga 6 kg
gwarancja 36 miesięcy

2.Oczyszczacz powietrza z jonizatorem AP 077W Warmtec

Oczyszczacz powietrza AP077W marki WARMTEC (5-stopniowa filtracja) to ekonomiczne  rozwiązanie dla   regionów gdzie występuje wysokie zanieczyszczenie powietrza nazywane potocznie smogiem, wynikające z działalności człowieka, np fabryki, zakłady produkcyjne,  ogrzewanie domów paliwami stałymi .Oczyszczacz powietrza także pomaga osobom z problemi alergicznymi oraz astmatykom.

Skutecznie oczyści powietrze w pomieszczeniach do 40m2   do 218 m³/h

Oczyszczacz powietrza Warmtec AP077W wyposażony jest w kasetę filtracyjną „4 in 1”, która zawiera następujące filtry:

 1. Filtr wstępny zatrzymuje i większe zanieczyszczenia tj. kurz, włosy i sierść, przez co przedłuża żywotność filtra HEPA. Filtr wstępny można płukać lub odkurzać – nie trzeba go wymieniać

2. Filtr HEPA H13 zatrzymuje co najmniej 99,97% cząstek o wielkości 0,3 µm oraz do 95% cząstek od 0,1 do 0,3 µm. Większość bakterii ma rozmiary między 0,35-10 µm, więc filtr HEPA skutecznie je wychwytuje. H13 zatrzymuje też roztocza, wirusy, grzyby i wiele innych drobnych cząstek niewidocznych gołym okiem. 

3. Filtr węgla aktywnego z sypkim złożem jest jednym z najwydajniejszych filtrów węglowych dostępnych na rynku. Wynika to z dużej ilości surowca zastosowanego w filtrze. Mikroporowata struktura węgla wiąże związki chemiczne (np. formaldehyd), metale ciężkie zawieszone w powietrzu oraz niektóre gazy. Filtr węgla aktywnego eliminuje też nieprzyjemne zapachy (w tym dym papierosowy). 

4. Filtr fotokatalityczny to gąbka pokryta trwale rozdrobionym ditlenkiem tytanu, którego zadaniem jest przyspieszenie reakcji chemicznych. Pod wpływem lampy UV na powierzchni filtra pojawiają się wolne rodniki -02 oraz grupa hudroksylowa -OH, które są bardzo aktywne chemicznie – redukują i utleniają lotne substancje organiczne, tłuszcze, oleje, spaliny. Dwutlenek tytanu jest nietoksyczny i nie bierze udziału w procesie katalizy.

 5. Dodatkowo oczyszczacz wyposażono w jonizator powietrza, który generuje jony ujemne . Odświeżają powietrze,  oraz pozytywnie wpływają na zdrowie. Ponadto jony naładowane ujemnie przyciągają dodatnie cząstki (np. kurz, pył) tworząc większe aglomeraty, które nie są w stanie utrzymać się w powietrzu i wytrącają się. Jonizator w oczyszczaczu AP077W dystrybuuje 10 mln cząsteczek na każdy cm3 .

Dane techniczne
model AP077W
zasilanie ~230
zużycie energii do 45 W
powierzchnia oczyszczania do 40 m²
rodzaj czujnika brak
ilość etapów poprawy jakości powietrza 5
filtr wstępny tak
filtr HEPA tak
filtr węgla aktywowanego tak
filtr fotokatalityczny tak
lampa UV nie
jonizator tak
nawilżanie powietrza nie
wydajność maksymalna 218 m³/h
wydajność jonizatora 10 mln/cm³
usuwanie pm 2,5 99,97%
usuwanie formaldehydu 96,2%
usuwanie drobnoustrojów 97,6%
regulacja pracy wentylatora 3-stopniowa
min. poziom głośności (w trybie uśpienia) 20 dB
max. poziom głośności: 59 dB
wymiary (szer. x wys. x gł.) 34 x 53,75 x 16,6 cm
pilot w zestawie nie
waga 5 kg
gwarancja 36 miesięcy

3. Oczyszczacz powietrza jonizatorem Warmtec AP168

AP168 jest nowoczesnym urządzeniem przeznaczonym do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach do 60m2. Idealny dla alergików oraz osób uskarżających się na dolegliwości związane z coraz powszechniejszym zjawiskiem smogu.

Urządzenie wyposażono w 7-stopniowy proces poprawy jakości powietrza:

Filtr wstępny czyli mikroporowata gąbka, która ma za zadanie zatrzymać na swojej powierzchni większe cząstki zanieczyszczeń tj. kurz, sierść, włosy

Filtr HEPA a dokładniej filtr H13. Filtr tej klasy zatrzymuje co najmniej 99,97% cząstek o wielkości 0,3 µm, oraz do 95% cząstek w rozmiarach od 0,1 µm do 0,3 µm. Zatrzymują również komórki pierwotniaków, grzybów, bakterii, roztoczy, pyłków etc.

Lampa UV – światło ultrafioletowe niszczy struktury DNA bakterii i wirusów, które nie zatrzymały się na filtrze HEPA.

Filtr węgla aktywowanego charakteryzuje się dużą powierzchnią adsorpcyjną wynikającą z mikroporowatej struktury. Na jego powierzchni zatrzymuje się większość organicznych jak i nieorganicznych związków chemicznych. Skutecznie absorbuje dymy, zapachy, oraz metale ciężkie.

Sito molekularne podobnie jak filtr węgla aktywnego materiał użyty do tego filtra posiada dużą ilość porów ( o innej wielkości niż węgiel aktywny) – dzięki czemu oczyszcza powietrze z cząstek o innej wielkości niż filtr węglowy).

Filtr fotokatalityczny zastosowany w oczyszczaczach Warmtec składa się z gąbki na której powierzchni zastał trwale naniesiony dwutlenek tytanu (TiO2). Z powodzeniem katalizuje on zanieczyszczenia powietrza

Jonizator jest urządzeniem generującym jony ujemne (aniony), które przyciągają dodatnie cząsteczki znajdujące się w powietrzu (np. kurz, pyłki, alergeny), tworząc cząsteczki na tyle duże, że nie są one w stanie utrzymać się w powietrzu. Co każdą sekundę urządzenie emituje do pomieszczenia 10 milionów cząstek jonów ujemnych (anionów), które polepszają strukturę powietrza.

Inteligentne zarządzanie. Za pomocą wbudowanego czujnika urządzenie jest w stanie natychmiast sprawdzić aktualną jakość powietrza. Po skończonym procesie oczyszczania urządzenie automatycznie przełącza się na oszczędny tryb pracy. Jeśli powietrze wciąż wymaga oczyszczenia, urządzenie pracuje dalej. Poza tym możliwe jest zaprogramowanie czasu wyłączenia oczyszczacza, aby zapobiec niepotrzebnemu zużyciu energii

Wyświetlacz PM2,5. Oczyszczacz posiada wbudowany cyfrowy wyświetlacz i wysoce precyzyjny czujnik optyczny, który mierzy poziom pyłu zawieszonego PM2,5 w pomieszczeniu, a wynik pokazuje na cyfrowym wyświetlaczu.

TEST HIGIENICZNY PZH

Oczyszczacze Warmtec posiadają atest higieniczny PZH, który jest gwarantem bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników. Uzyskanie atestu PZH oznacza brak szkodliwości urządzenia dla środowiska

MODEL AP168W
zużycie energii 2,1 – 38,1 W
powierzchnia oczyszczania do 60 m²
rodzaj czujnika USA GE
ilość etapów poprawy jakości powietrza 7
filtr wstępny tak
filtr HEPA tak
filtr węgla aktywowanego tak
filtr fotokatalityczny tak
lampa UV tak
jonizator tak
nawilżanie powietrza nie
wydajność oczyszczania 300 m³/h
wydajność jonizatora 10 mln/cm³
usuwanie pm 2,5 99,9%
usuwanie formaldehydu 96,2%
usuwanie drobnoustrojów 97,6%
regulacja pracy wentylatora 4-stopniowa
min. poziom głośności (w trybie uśpienia) 30 dB
max. poziom głośności: 61 dB
wymiary (szer. x wys. x gł.) 32,9 / 56,9 / 20,5 cm
pilot w zestawie tak
waga 6,5 kg
gwarancja 36 miesiące